Kłucie w sutku u 20-letniego mężczyzny

Dzieńdobry. Dawno temu moze 4 miesiące temu byłem u lekarza ( swojej cioci i wujka) z problemem. Powiedzieli że wszystko jest ok , że dorastam ale mam obawy. Otóż mam powiększone sutki i nie wyglądają normalnie. Dzisiaj , gdy szedłem na zajęcia czułem kucie sutka i ból trwał zaledwie 20-40 sekund. Kucie powtarza się .. Co mogę z tym zrobić ? Nie mam raka piersi ?? Prosiłbym o taka informacje czy chlopak w wieku 20 lat może miec raka piersi.. Bardzo prosze o pomoc ..

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Rak piersi u mężczyzn jest bardzo rzadką chorobą, objawami są przede wszystkim wyczuwalne guzki i wyciek z sutka. Jeżeli sutki zdają się być powiększone symetrycznie, to pod uwagę należy wziąć przede wszystkim możliwość zaburzeń hormonalnych (i skontaktować się z endokrynologiem) i ew. działanie uboczne stosowanych leków.

Warto zrobic badanie USG piersi, u młodych ludzi czasem wystepuje taki łagodny rozrost gruczołów piersiowych, czasem pojawia sie po stosowaniu "leków" na przyrost mięśni na siłowaniach