Kołatanie serca, ból i zawroty głowy oraz ucisk w gardle a lęk o zdrowie

Witam. Mam czeste napadowe kolatanie sefca puls do 130.ekg i echo ok.czeste bole glowy i czasami zawroty. Cos jakbym mila w gardle co przeszkadza przelykac. Neurolog tez ok. Endokrynolog tez dobrze.wszystkie badania krwi i moczu w normie. Tylko usg brzucha wyszlo ze mam zlogi w pecherzyku zolciowym.martwi mnie jeszcze ze mam takie glupie mysli ze cos sie stanie i boje sie sama wychodzic na dwor.co to moze byc? Prosze o porade bo juz nie daje rady a mam male dzieci.

Opisane przez Panią objawy mogą mieć charakter psychosomatyczny i są charakterystyczne dla stanów lękowych czy tzw. nerwicy. Na pewno ważne jest, aby Pani sprawdziła je od strony medycznej i równocześnie wzięła pod uwagę, że na poziomie emocjonalnym mogą one sygnalizować duże obciążenie psychiczne oraz potrzebę większej troski o siebie samą ( z czym mamy mające małe dzieci mają czasem trudność). Obawy związane z wychodzeniem samej na dwór, tzw. gula w gardle są typowe dla zaburzeń lękowych i skutecznie leczy się je psychoterapeutycznie

Radzę w tej sprawie skonsultować się jeszcze z psychiatrą skoro wszystkie badania wyszły w normie, a kamica pęcherzyka żółciowego na pewno nie daje takich dolegliwości jakie Pani opisuje. Takie objawy mogą być związane z silną nerwicą dlatego pomoc psychiatryczna w takim przypadku może być nieodzowna.