Szybsze bicie serca, zawroty głowy, ucisk w gardle i lęk o zdrowie po poronieniu

Witam od stycznia tego roku mam takie objawy napadowe szybkie bicie serca ekg i echo ok.zawroty glowy i bol,gula w gardle i glupie mysli ze cos mi sie stanie. Co to moze byc? Dodam ze pod koniec ubieglego roku poronilam a od stycznia zaczely sie te objawy.

Wygląda na typowe objawy zaburzeń lękowych (atak paniki z agorafobią lub bez). Brakuje informacji co do miejsca i sytuacji w jakich występują te lęki. Poronienie też nie jest bez znaczenia. Przydała by się praca z psychoterapeutą, w celu znalezienia przyczyn i dalszego postępowania. Jeśli lęki pojawiają się, kiedy jest Pani sama, to mam propozycję: proszę dzwonić w tym czasie do męża/partnera lub mamy.

Witam, opisywane przez Panią symptomy oraz kontekst ich wystąpienia (zaraz po poronieniu) może sugerować ich przyczynowy związek. Jeśli tak jest, podjęcie psychoterapii pozwoli Pani przepracować emocje związane ze stratą. Natomiast jeśli nie ma takiego związku, zrozumienie funkcji symptomów oraz ich znaczenia podczas terapii może przynieść Pani ulgę oraz poprawę w funkcjonowaniu. Pozdrawiam Danuta Michalczyk