Kolejny raz tracę chwilowo wzrok - co może być przyczyną?

Witam! Właśnie doświadczam po raz kolejny w życiu chwilową utratę wzroku. Jestem w pracy, piszę posługując się dłońmi koleżanki. Problem występuje kilka razy w roku. Okulista powiedział, że to niedotlenienie mózgu i skierował do neurologa, który powiedział, że jestem troszkę nadpobudliwa i to wszystko (na podstawie badań). Od 10 minut jest ciemno z jaskrawymi przebłyskami. Teraz widzę tylko to co jest w centrum, a reszta jest czarna bądź zamazana, mdli mnie od tego widoku i nie wiem co robić. Proszę mi powiedzieć, co robić w takich sytuacjach. Jak już wspomniałam siedzę w pracy i nie mogę ani się położyć, ani odejść od komputera.

Witam! W opisanym przypadku okulista wykluczył nieprawidłowości ze strony narządu wzroku, natomiast neurolog wykluczył somatyczne przyczyny napadów zaburzeń widzenia, przy czym wskazał jako potencjalną przyczynę czynniki psychogenne. W związku z tym, podstawowym leczeniem powinno być stosowanie leków przeciwlękowych oraz uspokajających. Proponuję skonsultować problem z psychiatrą, który porozmawia z Panią na temat występujących problemów oraz dobierze odpowiednie leczenie.

Jeśli w badaniu psychiatrycznym potwierdzi się wpływ czynników psychicznych na odczuwane dolegliwości to odpowiednio dobrane leczenie umożliwi znaczną poprawę jakości życia oraz zapobieganie podobnym napadom w przyszłości. Do czasu wizyty u wskazanego specjalisty proponuję zastosować ziołowe preparaty o łagodnym działaniu uspokajającym, jak również stosowanie preparatów z jonami potasu i magnezu. Pozdrawiam serdecznie!