Kolonoskopia, wynik badania histopatologicznego i naciek nowotworowy

Miałam robioną kolonoskopię. W opisie badania otrzymałam informację, że jest naciek 4 cm.i badanie wskazuje na nowotwór złośliwy. Po otrzymaniu wyniku histo otrzymałam taki opis: fragmenty tworu cewkowo-kosmkowego z dysplazją nabłonka dużego stopnia ze względu na brak podścieliska nie można ocenić ewentualnego naciekania. Wyznaczono mi kolejną kolonoskopię:(( Czy mam się martwić tym opisem?Czy może wskazywać na nowotwór złośliwy? W badaniu histo nie określili nacieku, ale podczas kolono-tak.

Na razie mamy rozbieżność wyniku z obrazem. Należy ponownie wykonać kolonoskopię i pobrać wycinki. Działanie jest prawidłowe.