Komórki ASC-US w wyniku cytologii u 39-letniej kobiety

witam, w grudniu miałam robiona cytologie wyszedł mi wynik nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego niokreślonego znaczenia ASC-US, komórki nabłonka gruczołowego niprawidlowe nieokreśloneAGC, 16 ,miałam kolkoskopię i pobieranie wycinkow pani asystująca powiedziała że mam nadżerkę mam pytanie czy z badania histopatologicznego może wyjść rak?czy lekarz zebrał całą zmianę z szyjki?nic minie mówił widziałam tylko jak smarował odczynnikami,dodam że rok temu w styczniu urodziłam córcię

Lek. Tomasz Budlewski

W czasie badania kolposkopowego pobiera się wycinki, natomiast nie usuwa się zmian w całości. Wyniki wykażą czy jest obecność komórek nowotworowych czy też stanów przednowotworowych, a być może jedynie stanu zapalnego. Należy poczekać do wyników. Rodzaj zmian określi odpowiednie dalsze postępowanie.