Komplikacje dla dawcy?

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad oddaniem nerki do przeszczepu dla osoby potrzebującej (nie jestem biegły w tym temacie, wiec proszę o zrozumienie), chciałbym tylko pomoc osobom, które "możne czekają na mnie/Ciebie" jednak nie konsultowałem się jeszcze z żadnym lekarzem, więc niewiele wiem na ten temat. Jedno czego jestem pewien to nie chciałbym, aby moje organy, jeżeli są zdrowe (nie robiłem żadnych badań, które są potrzebne do przeszczepu) nadają się do uratowania czyjegoś życia, czekały do mojej śmierci, w tym czasie może umrzeć wiele niczemu niewinnych ludzi - dlaczego nie mielibyśmy im pomoc? Wielu moich znajomych odradza mi tego typu zabieg powtarzając: co będzie gdy ktoś z twoich najbliższych będzie potrzebował nerki? - wierzę, że znajdzie się człowiek, który nie myśli tylko o sobie - wręcz się śmiejąc - nie zważam na to, oddawałem krew bezinteresownie – wiem, że to żadne porównanie, ale wiedząc, że mogę pomóc komuś, kto tego potrzebuje wiem, że WARTO! Jeżeli mógłbym prosić o kontakt z kliniką w Polsce lub UK gdzie mógłbym uzyskać informacje na temat samego przeszczepu i ewentualnych komplikacji, będę wdzięczny - pamiętajmy, pomagając innym - pomagasz sobie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Wszelkie informacje może Pan uzystkać na stronie Polskiego Portalu Transplantacyjnego
http://www.przeszczep.pl/

Znajdzie Pan tam zarowno informacje o przeciwskazaniach oraz powikłaniach ewentualnego przeszczepu. Dostępne są też aspekty prawne.