Komplikacje po nadżerce - co mi grozi?

Mam problem i zmartwienie z nadżerką. Po ostatniej wizycie dwa lata temu miałam wynik wymazu cytologicznego drugiej grupy, teraz przy badaniu lekarz powiedział, że mam duże zmiany, pokazał mi przy badaniu USG na monitorze dużą czerwoną plamę, po środku zielony nalot i powiedział, że wygląda to niedobrze. Pobrał dwa wymazy, dzień po dniu, zapisał w kolejkę do szpitala, za tydzień odbiór wyników cytologii.
Co mi grozi, poważna operacja czy tylko wypalanka lub wymrażanie? Lekarz nie był specjalnie rozmowny mimo mych pytań. Czy sprawa wygląda tak źle?
ha48

Dzień dobry!
W badaniu USG nie widać nadżerki. Opisywane przez Panią kolory na pewno nie obrazowały nadżerki. Powinna Pani dokładnie zapytać lekarza, co widzi w USG. Czy dostała Pani opis badania USG?
Wymazy pobiera się w celu stwierdzenia etiologii zakażenia. Jednak pobiera się je jeden raz.
Z poważaniem