Komplikacje po poronieniu? Bardzo proszę o pomoc

Witam serdecznie.
Poroniłam w ponad 5 tygodniu ciąży, poszłam do ginekologa, może to głupie, ale bałam się powiedzieć o poronieniu, bo bardzo boje się łyżeczkowania :( Krwawiłam ponad tydzień, potem ustało.. Ginekolog powiedział tylko, że mam płyn w zatoce douglasa i zakażenie prawdopodobnie. Zapisał mi antybiotyk, tabletki dopochwowe i doodbytnicze. Jutro kończy mi się antybiotyk (7 dzień 2,x po 1000mg) dzisiaj dostałam duże bóle podbrzusza i lekka krew.
Bardzo proszę o poradę. Czy resztki mogły zostać? Czy ginekolog tego nie zauważył?
Błagam o odpowiedź

Witam serdecznie,

Powinna Pani powiedzieć o poronieniu ginekologowi. Zatajanie takich informacji skutkuje tym,że lekarza nie jest w stanie pomóc pacjentowi.
Nie powinna Pani obawiać się zabiegu łyżeczkowania. Robi się go w znieczuleniu.
Dolegliwości bólowe podbrzusza oraz krwawienia mogą świadczyć o konieczności zabiegu łyżeczkowania. Dlatego też stan zapalny jest tak trudny do wyleczenia. Powinna Pani jak najszybciej udać się do ginekologa.

Pozdrawiam