Konieczność artroskopii po skręceniu kolana
15 sierpnia skręciłam kolano.Po rezonansie wyszło więzadło poboczne boczne nie jest widoczne na całej długości możliwość obecności zmian pourazowych z przerwaniem jego ciągłości.Zwiększona ilość płynu w jamie stawu.Czy konieczna będzie artroskopia?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowna Pani, jeżeli przytoczonemu opisowi NMR towarzyszą objawy kliniczne sugerujące uszkodzenie bądź niejednoznaczne dotyczące struktur wewnętrznych stawu kolanowego należy wykonać artroskopię. Jednak decyzja o tym powinna zapaść po wnikliwym badaniu Pani przeprowadzonym przez leczącego Panią ortopedę. Pozdrawiam i życzę szybkiego wdrożenia prawidłowego leczenia