Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis rezonansu a kwalifikacja do artroskopii

Witam. Dostałam opis rezonansu a mianowicie : Łąkotka boczna - horyzontalna szczczelina pęknięcia w rogu tylnym, bez cech separacji torebkowo-łąkotkowej. Czy to kwalifikuje się do artroskopii? Czy jest to poważne uszkodzenie czy może jednak można obejść się bez zabiegu? Dziękuję, pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

To pytanie do ortopedy

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Szanowna Pani, sam opis nmr nie wystarczy. Dopiero połaczenie badania fizykalnego z przytoczonym opisem pozwoli podjąć optymalna decyzję. Reasumując - rezonans magnetyczny stawu kolanowego jest jedynie badaniem dodatkowym, które pomaga prowadzącemu ortopedzie w takich wypadkach wybrać najlepszy sposób leczenia chorego. Pozdrawiam i proszę ten wynik skonsultować z ortopedą

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy