Uszkodzenie łąkotek w opisie rezonansu magnetycznego a konieczność artroskopii

Chciałbym się zapytać co oznacza w opisie rezonansu: - łąkotka przyśrodkowa z horyzontalnym podtorebkowym pęknięciem w obwodowej części trzonu - łąkotka boczna ze zmianami degeneracyjnymi II st w rogu przednim - w tylnej części kłykcia bocznego kośic udowej na dł ok. 10 mm uszkodzenie chrząstki stawowej z podchęstnym obrzekiem szpiku na tym poziomie Miałem już wycinana czesc łakotki bocznej. Po sporcie zbiera mi sie troche plynu i czuje lekki bol przy kucaniu. Czy konieczna bedzie artroskopia?

O koniecznosci artroskopii decyduje Pacjent - nikt nikogo do zabiegu nieprzymusi - prosze sobie odpowiedziec na pytanie czy ból i dyskomfort przeszkadzaja Panu w życiu codziennym, czy tylko podczas uprawiania sportu. Czy ból budzi w nocy? Czy akceptuje Pan dolegliwosci czy tez są one bardzo upierdliwe. Po rozważeniu za i przeciw - zapraszam lub też nie do Ortopedy. Pozdrawiam