Konieczność kontroli poziomu cukru przy WZJG

jestem chora na wzjg od 5 lat. Od roku przyjmuje imuran 100 ,silfasalazyn 3mg( 6tabletrk) i lirista Hd 100 25 0,5 tabletki cały czas tyje jestem zmeczona dygocze w środku i robi mi sie słabo ,zatrzymuje mi sie woda ,dzisiaj zaczełam mierzyć cukier nacczo miałam 114 po śniadaniu 185, 3 godziny po śniadaniu 158 czy powinnam zacząc kontrolowac częściej cukier,

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

WZJG nie wyklucza występowania insulinooporności czy cukrzycy, proszę wyniki badań skonsultować z lekarzem POZ.

Pozdrawiam serdecznie