Czy leki Formetic i Gipetic mają związek ze skokami cukru?

Pytanie co do leku Formetic 850 mg i lek Gipetic 4 mg. Ostatnio wystąpiły po badaniu 390 cukru we krwi, zażyłem te leki raz dziennie ofszem zbiłem cukier ale zacząłem słabo widzieć i odrzuciłem te leki i poprawa wzroku się poprawiła. Obecnie zażywam morwę białą i cynamon cejloński z jogurtem naturalnym. Obecnie mierzę cukier i i mam nie regularny skaczący raz 2018 a raz 158 czy powinienem jeszcze zażyć inny lek np. Djaprel?

Bezwzględnie powinien pan udać się do lekarza i leczyć się na cukrzycę. Leczenie cukrzycy ziołami, w tym Morwą jest absolutnie nieskuteczne. Cukrzyca jest choroba przewlekłą, postępującą i w konsekwencji śmiertelną, szczególnie jak ktoś tak nieodpowiedzialnie do niej podchodzi. Proszę zacząć terapię.