Konieczność stomii przy polipie na jelicie bez oznak złośliwości

Witam mam pytanie jeśli mam zdiagnozowanego polipa na jelicie 17 cm od odbytu bez oznak złośliwości czy istnieje zagrożenie że bedzie konieczność stomi

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W ogromnej większości przypadków nie ma potrzeby wyłaniania stomii, ale przed zabiegiem nie da się wszystkiego przewidzieć. Jeżeli będzie to konieczne to istnieje możliwość, że lekarz wyłoni stomię, ale zapewne tylko czasowo. Tak szybko jak to będzie możliwe zostanie odtworzona ciągłość przewodu pokarmowego.