Konieczność usunięcia guza przysadki mózgowej

czy usunięcie guza przysadki operacyjnie jest konieczne, słyszałam, że są jakieś leki, boje się, że mogę nie przeżyć operacji

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od rodzaju guza, który ma Pani. Jeżeli zalecane jest leczenie operacyjne to prawdopodobnie nie można zastosować innej metody.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Wszystko zależy od obrazu klinicznego. Stosuje się leki z grupy agonistów receptorów dopaminergicznych. Po leczeniu farmakologicznym mogą zdarzyć się nawroty guza. W celu dobrania najlepszego leczenia proponuję wizytę u swojego lekarza.
Pozdrawiam