Konieczność wizyty kontrolnej u ginekologa dla 26-latki

Witam.Ogólnie teraz nie biorę anty, mam 3 mies przerwy (czyli jeszcze ok mies). potem miałam iść na kontrolę i gin miał wypisać. głównie brałam,żeby nie mieć 14 dniowych okresów,ale ogólnie średnio pomagają,więc zastanawiam się czy na pewno chcę. mam dodatkowo skłonności do torbieli bez anty ale to też dałabym radę wytrzymać,a są inne sposoby antykoncepcji (prezerwatywa). nie chcę więc wracać do anty bo nic nie dają.Po laparo czuję się ok,i teraz nie wiem czy potrzebna jest kontrola?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, przy tak wielu obciążeniach kontrolna wizyta u ginekologa powinna mieć miejsce 1-2 razy/rok

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli po wykonanym zabiegu (tak rozumiem słowo "laparo") zalecono wizytę kontrolną, to powinna się ona odbyć.