Przebieg pierwszej wizyty u ginekologa 30-latki

Dzień dobry.Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda pierwsze badanie u ginekologa? W jakim wieku powinno się iść po raz pierwszy jeśli do tej pory nie byłam ani razu(z powodu tego co wydarzyło się w przeszłości)Czy podczas tego badania może zostać wykonane tylko usg bez żadnego wprowadzenia wzierników?Czy mogę prosić o odpowiedź na mojego maila .Wstydzę się tego, że nie potrafię się zdecydować na wizytę, ale to co było, co miało miejsce tak bardzo na mnie negatywnie wpływa.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przykro mi bardzo, że ma Pani tak negatywne wspomnienia, niemniej jednak powinna Pani udać się na taką wizytę. Może Pani na początku wizyty opowiedzieć o swojej sytuacji, o swoich obawach i lęku przed badaniem. Badanie usg nie obejmuje całego badania ginekologicznego i zapewne badanie we wzierniku również zostanie przeprowadzone. Zawsze może Pani wybrać się do kobiety ginekolog jeśli to miałoby w jakiś sposób zmniejszyć Pani dyskomfort.
Pozdrawiam