Zachowanie córki podczas wizyty u ginekologa

Witam serdecznie, moja córka ma 22 lata, wiem,że jest dziewica, bo ostatnio przy badaniu potwierdził to lekarz ginekolog, ale corka dziwnie sie zachowywała przy badaniu, nie chciała podniesc bluzki, rozebrac sie,a przy badaniu napinała miesnie bardzo, probowała nawet odsuwać rece pani doktor z brzucha,a zeby siaść na kozła to miała az łzy w oczach,powiedz.mi o tym ginekolog bo to przyjaciółka,córka jest zdrowa psych.i fizycznie. w domu zrobiła się cicha i nie pozwala się nikomu dotknąć.Co robic?

Proszę pójść z córką na daleki spacer i nie pytać, tylko pozwolić jej się wygadać. Może czegoś się Pani dowie. Wygląda na to, że przeżyła jakąś traumę, ale może też to po prostu wstyd albo strach dorosłej już dziewczynki przy pierwszym badaniu gin. Jeśli to było pierwsze badanie, to dosyć późno.
Może obejrzała jakiś zły film.
W ostateczności proszę zachęcić ją do wizyty u psychologa.

Dzień dobry.

Warto porozmawiać o Pani spostrzeżeniach z córką. Być może opisany problem ma po prostu związek z naturalną nieśmiałością wynikającą z badania ginekologicznego przeprowadzanego przez Pani przyjaciółkę. Może warto dać 22 letniej, czyli dorosłej już córce, możliwość wyboru własnego ginekologa?

Pozdrawiam.

Przede wszystkim porozmawiać z córką. Proszę mieć jednak na uwadze, że lekarka wyjawiła przebieg wizyty dorosłej osoby, więc trzeba przemyśleć jak ująć to na tyle delikatnie,aby nie straciła ona zaufania do lekarzy i ich tajemnicy lekarskiej. Podobnie jak pan Maciej sugeruję aby córka pomyślała także nad tym co polepszyłoby komfort jej spotkań z ginekologami i poszukała pod tym kątem sama specjalisty. Być może poczucie samodzielnego wyboru przełamie lęk przed kolejną wizytą, jeżeli taki lęk córka posiada. A być może to zwykła nieśmiałość.