Zmiana zachowania i nastroju u córki

Dzień dobry. Mam pewien psychologiczny problem z moją córką. Ostatnio, kiedy tylko siada do lekcji, wybucha płaczem. Od razu twierdzi, że sobie nie poradzi. Są też takie sytuacje, że po prostu bije jej szybciej serce. Ona bardzo się przejmuje lekcjami. Jak dotąd, miała w szkole świetne oceny, ale ostatnio mam wrażenie, ze załamała się psychicznie. Ten stan trwa u niej od około 2 miesięcy. Nie wiem co robić. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

Witam,
proponuję,by zacząc od rozmowy nt.Pani obserwacji.Nie wiemy jednak na ile jest "dopuszczalne"w rodzinie,by córka nie była szkolną liderką ,ani co ona sama mysli o oczekiwaniach ze strony rodziny i Pani.W wielu bowiem środowiskach najważniejsze przekazy związane z poczuciem wartości wiąża się z pozycją społeczną/w tym nauką/.Dziecko nie ma więc poczucia,czy posiada poza tą sferą jeszcze inne,warte uznania cechy.Jeżeli więc taki temat rozmowy będzie wystarczający,proszę go podjąc,w innym przypadku pomocna może być wizyta u psychologa i pogłebienie diagnozy/mozliwośc mobbingu,wyczerpania itd/.
Serdecznie pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam do kontaktu.