Dziwne zachowanie podczas badania ginekologicznego

Witam serdecznie, moja córka ma 22 lata, wiem,że jest dziewica, bo ostatnio przy badaniu potwierdził to lekarz ginekolog, ale corka dziwnie sie zachowywała przy badaniu, nie chciała podniesc bluzki, rozebrac sie, a przy badaniu napinała miesnie bardzo, probowała nawet odsuwać rece pani doktor z brzucha, a zeby siaść na kozła to miała az łzy w oczach, czy moja córka jest molestowana? co mam robic?

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska

Zachowanie córki może być spowodowane różnymi przyczynami. Czy Pani córka jest niepełnosprawna?
Jeśli jest osobą w pełni zdrową to może chodziło jej o ochronę swojej intymności.W końcu osoba posiadająca 22 lata jest dorosła i sama decyduje o sobie.
Jeśli jest osobą wymagającą opieki z powodu np. upośledzenia, to zachęcałabym do rozmowy.

Nie do końca rozumiem sytuację, którą Pani opisuje? Czy Pani była w gabinecie podczas badania? Czy córka jest pełnosprawna? Czy rozumiała co się dzieje podczas badania?

Dzień dobry!

Kluczowe są odczucia, wrażenia, relacje córki i to tylko w rozmowie z nią samą psycholog mógłby zastanawiać się, jaka była przyczyna jej stresu i trudności w jego opanowaniu podczas badania ginekologicznego. Przyznam jednak, że to co niepokoi, to także fakt, że była Pani obecna przy badaniu jako świadek. Z jakiego powodu? Czy córka prosiła Panią o taką obecność? Jeśli tak, to dlaczego?

Pozdrawiam!