Konsekwencje dla ciąży po 6 latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych

WITAM ODSTAWIŁAM TABLETKI WE WRZEŚNIU BRAŁAM 6 LAT. CZY JEŚLI TERAZ ZAJDĘ W CIĄŻE CZY TO JEST ZŁE DLA DZIECKA LUB DLA CIĄŻY PONIEWAŻ NIE BYŁO DŁUGO PRZERWY ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, leki antykoncepcyjne po ich odstawieniu nie mają wpływu na ciążę i płód.
Ewentualne bardzo groźne w skutkach konsekwencje mogą mieć leki antykoncepcyjne zażywane w czasie bycia w ciąży.