Konsekwencje wykonywania badań RTG i tomografii komputerowej

Witam, W okresie Maj 2013 a Listopad 2014 miałem zrobiony tomograf kręgosłupa odcinek lędźwiowy oraz RTG płuc, dwa razy kręgosłup odcinek piersiowy oraz lędźwiowy i prześwietlenie zęba. Jak wygląda szkodliwość na organizm 27 letniego mężczyzny w przypadku w/w prześwietleń w takim czasie? Czy mogą być konsekwencje zdrowotne?

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania rentgenowskiego stosowane w diagnostyce obrazowej są dawkami bezpiecznymi dla organizmu żywego. Oczywiście nie są obojętne dla organizmu dlatego trzeba ich ograniczyć do minimum. Dlatego na badania radiologiczne kieruje lekarz na podstawie wskazań klinicznych. Proszę się nie martwić tylko zaufać lekarzom. Jeśli nadal ma Pan wątpliwości proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem POZ .

Pozdrawiam.