Korzyści zdrowotne porzucenia masturbacji

Witam. Jakie są korzyści zdrowotne i nie tylko porzucenia pornografii i masturbacji ? Po jakim czasie wszystko wraca do normy ? Można powiedzieć, że jestem uzależniony od jednego jak i drugiego. Zauważyłem problemy z erekcją jak i szybki wytrysk.

Dzień dobry.

Sam Pan udzielił już odpowiedzi na Pańskie pytania.
Skoro czuje się Pan uzależniony od pornografii i masturbacji, co, jak wynika z postu, skutkuje już osłabioną erekcją i zbyt szybkim wytryskiem, korzyścią zdrowotną może być po prostu uwolnienie się od ww. i funkcjonowanie bez przymusu masturbacji i oglądania porno. Trudno jednak powiedzieć, po jakim czasie, jak to Pan napisał, "wszystko wróci do normy", ponieważ tego rodzaju zaburzenia mają charakter indywidualny.

Najprościej zwrócić się po pomoc do seksuologa bądź psychologa-seksuologa, któremu mógłby Pan przedstawić problem i który prawdopodobnie przedstawi Panu możliwość terapii i określi potencjalny czas jej trwania.

Pozdrawiam.