Uzależnienie od masturbacji a trudności w nawiązywaniu relacji z kobietami

Witam Jestem uzależniony od masturbacji i pornografii. Obecnie mam 18 lat uzależnienie trwa ok 4 lata. Masturbuję się bardzo często, mam problemy z nawiązywaniem znajomości jestem raczej samotnikiem. Proszę o rady jak wyjść z nałogu i po jakim czasie mogę uważać, że nie jestem już uzależniony. Cierpię także na przedwczesny wytrysk i mój penis jest lekko zakrzywniony. Co z tym zrobić proszę o radę. Pozdrawiam Piotr

Przedwczesny wytrysk nie ma nic wspólnego z krzywizną penisa, która często jest naturalna dla wielu mężczyzn. Natomiast, tak jak Pan opisał swój problem dotyczący uzależnienia od masturbacji i pornografii oraz trudności z nawiązywaniem znajomości, to warto skonsultować się z psychoterapeutą (np. psychologiem seksuologiem lub psychoterapeutą psychodynamicznym), aby podjąć właściwe leczenie.