Uzależnienie od masturbacji i szybkie wytryski

Witam jestem uzależniony od masturbacjii robię to codziennie po kilka razy czasem nawet 10 . Dochodzę do orgazmu bardzo szybko czasem mniej niż minutę dlaczego tak się dzieje ? czy to ma związek z częstą masturbacją ? A może ma to związek ze moge miec za krótkie węzidełko ponieważ napletek podzczas erekcjii nie schodzii mi sam muszę go zsuwać dłonią i gdy go zsunę to znajduje się on na rowku zażołędnym

Dzień dobry!

Wytrysk przedwczesny może utrwalić się jako nawyk przy nadmiernej, powtarzanej schematycznie masturbacji. Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem seksuologiem, aby zastanowić się, jaką rolę spełnia w Pana życiu masturbacja (np. regulowanie napięcia emocjonalnego, wypełnianie nudy), jaki ma charakter (np. właśnie uzależnienia), jakie są jej konsekwencje w Pana życiu (jakie plusy, a jakie minusy) i rozważenie podjęcia terapii.

Pozdrawiam!

Witam Pana !

Około 20-ki u mężczyzny wystepuje fizjologicznie wysoki poziom libido ( z badań naukowych wynika, że najwyższy w porównaniu do całego cyklu zyciowego). W kolejnych dekadach życia zapotrzebowanie na seks stopniowo spada. Zatem trudno ocenić, czy kilkakrotna masturbacja w ciagu dnia odpowiada już uzależnieniu behawioralnemu od masturbacji. Ważną kwestię stanowiłaby ocena, czy powoduje to u Pana problemy w innych sferach życia lub w inny sposób Panu przeszkadza. Nie podał Pan czy "szybkie dochodzenie do orgazmu" dotyczy aktywności masturbacyjnej czy stosunków seksualnych. Jeśli współzyje Pan już od dawna, a stosunki rzezczywiście trwają poniżej jednej minuty, może to odpowiadać dysfunkcji nazywanej przez seksuologów - wytryskiem przedwczesnym. W tej kwestii warto zwrócić się na konsultację do seksuologa. Co do kwestii oceny ruchomości napletka i obecności ew. stulejki- diagnozę powinien przeprowadzić lekarz urolog.

Pozdrawiam !