Korzystanie z komputera i smartfona a zdrowie oczu

Co jest bardziej gorsze dla oczu ekran dużego smartfona czy monitora komputera? Czy ograniczając czas spędzony ze smartfonem i utrzymując odpowiednią odległość od niego jest dobrym sposobem na zachowanie zdrowia?

Witam. Korzystniejsze dla oczu jest używanie ekranów smartfonów. Ważne jest przy tym aby mimo wszystko taka aktywność nie trwała zbyt długo i aby nie korzystać z urządzenia w ciemnosci.