Kraniotomia płata czołowego u 20-letniej osoby

Witam. Jestem po kraniotomi płata czołowego. Wszystko jest ok. Ale mam pytania. Dlaczego goli się dokładnie włosy przed operacją? I czym jest płat kostny połączony z resztą czaszki? Czy dołki po trepanacji znikną? I czy w czasie operacji są one czymś zabezpieczane? I dlaczego obok szwu słabo rosną włosy? Bo na bliźnie na pewno nie urosną. Tylko obok szwa rosną słabo. Dodam, ze obok szwa mam takie trzy kółka gdzie zaczynają rosnąć włosy. Co mogło spowodować te kółka?

Lek. Tomasz Budlewski

Golenie prowadzone jest w celu uzyskania pola operacyjnego jak najbardziej jałowego. Co do połączenia płata kostnego z resztą czaszki zależy od rodzaju i przyczyny zabiegu. W pewnym stopniu włosy będą odrastać i dołki mogą się zmniejszyć.