Krążek a leki przeciwpadaczkowe

Witam! Od 3 miesięcy zażywam tabletki na padaczkę. Musiałam odstawić tabletki hormonalne, które dotychczas stosowałam i teraz szczerze mówiąc jestem w kropce! Zależy mi na skutecznej metodzie antykoncepcji która by nie kolidowała z moim lekiem. Czy krążek/plaster byłby odpowiedni? Może istnieje również skuteczna metoda odpowiednia dla mnie? Dodam, że tabletek chciałabym uniknąć ze względu na znaczne obniżone libido jak i możliwość przyrostu wagi ciała, ponieważ urodziłam dziecko i zostało mi kilka nadprogramowych kg. Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź, pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Lek przeciwdrgawkowy stosowany przez Panią nie obniża skuteczności krążka antykoncepcyjnego. Przeciwnie to  substancje uwalniane z krążka mogą obniżać poziom lamotryginy we krwi. Najkorzystniejszą w Pani przypadku metodę antykoncepcji ustali, wspólnie  z Panią, ginekolog po przeprowadzeniu badanie i fizykalnego i rozmowy. Rozważała Pani metody barierowe?