Kręcenie w żołądku, spadek masy ciała - co mi jest?

Marek 58 lat - od 3-4 miesięcy po wypiciu płynów, zjedzeniu posiłku mam bulgotania w żołądku i wiatry. Zauważyłem także znaczny spadek masy ciała. Ogólnie czuje się dobrze, nie pale o 7 lat nie przesadzam z trunkami ćwiczę 4 razy w tygodniu.

Redakcja abcZdrowie

Dolegliwości związane z jedzeniem oraz spadek masy ciała wymagają wizyty u lekarza. O istotnym ubytku masy ciała mówimy jeśli w ciągu 6 miesięcy stracił Pan, w sposób niezamierzony, co najmniej 10% wyjściowej masy ciała. Zapewne obok podstawowych badań laboratoryjnych niezbędne będzie badanie endoskopowe przewodu pokarmowego.