Kręgosłup w odcinku lędźwiowym o pogłębionej fizjologicznej lordozie
Dzień dobry mam 30 lat i od 2 lat bolą mnie na dole plecy.Robiłam zdjęcie RTG i oto wynik:kręgosłup w odcinku lędźwiowym o pogłębionej fizjologicznej lordozie,nieco zrotowany w osi podłużnej.Wysokość trzonów kręgów oraz wysokość przestrzeni międzytrzonowych RTG w normie.Nasady łuków tylnych zachowane.Stawy krzyżowo-biodrowe RTG w normie.Czy od tego tak bardzo może mnie boleć.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Z opis badania RTG nie wygląda, aby miała Pani poważne problemy z kręgosłupem, jednak nie można wykluczyć, że powodują one silne dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą w celu nauki ćwiczeń odciążających kręgosłup.