Krem przeciwzmarszczkowy dla 23-latki

Dzień dobry, mam 23 lata i pojawiły się u mnie pierwsze dosyć widoczne zmarszczki pod oczami i na czole. Zauważyłam ze moje rówieśniczki jeszcze takich nie mają. Do dziecka mam problemy z bardzo suchą skórą na całym ciele. Czy powinna używać juz jakiś specjalnych kremów czy jeszcze za wcześnie? Czy na stan mojej skóry może mieć wpływ stres?

Lek. Tomasz Budlewski

Można sosowac kremy nawilżające, a najważniejsze to stosowac kremy z wysokim foltrem zwłaszcza teraz w lato, min 50.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
faktem jest, że na skórze suchej pierwsze zmarszczki pojawiają się najwcześniej. Jednak już uzupełnienie podstawowych niedoborów w skórze znacznie poprawia stan skóry. Prosze włączyć do pielęgnacji kremy multilipidowe.

Dzień dobry,

Jak najbardziej długotrwały stres negatywnie wpływa również na skórę. Dodatkowo jeśli ma pani tendencje do jej przesuszania należy o siebie dbać ze szczególną starannością. Zapraszam na bezpłatną konsultację, po analizie skóry dobierzemy odpowiednią pielęgnację domową jak i gabinetową.

Pozdrawiam