Krew po pieszczotach z dróg rodnych

Dzień dobry. Mam pytanie, podczas gdy dochodzi do palcówki leci mi krew. Zaczęło się to kilka tygodni temu, myślałam, że to jest przebicie błony dziewiczej ale pojawiło się to również później z dwa razy lub trzy ale nie zawsze. Czy to może być nadżerka, ale nie mam żadnych bólów brzucha czy też ból od strony pleców.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Palce nie są stworzone do penetracji pochwy. Twardy i ostro zakończony paznokieć może powodować podrażnienia ściany tego narządu skutkujące krwawieniami. Nic dziwnego, że dolegliwość się powtarza, jeżeli nie zagojone do końca rany są od nowa podrażniane. Jest również możliwe, że błona dziewicza zostaje stopniowa coraz bardziej rozerwana, krwawiąc za każdym razem. Powodem krwawień może być wreszcie nadżerka szyjki macicy, jeżeli penetracja palcem była głęboka. Może to jednak stwierdzić jedynie ginekolog w trakcie badania.

Przy nadżerce nie występują raczej bóle podbrzusza. Radzę ograniczyć tego typu zachowania seksualne, prowadzące do krwawienia.

Pozdrawiam serdecznie!