Krew przy oddawaniu kału i uczucie powietrza w brzuchu

Witam. Ostatnio mój narzeczony zauważył krew przy oddawaniu kału. Dodatkowo stolec jest bardzo twardy i ciężko go wydalić. Epizod z krwią zdarzył się tylko raz. Dodatkowo czuje jakby miał powietrze w brzuchu.Czy to jest powód do zmartwienia i jakie mogą być przyczyny takiego stanu? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem, najprawdopodobniej przyczyną dolegliwości są hemoroidy i problem może nawracać.