Krew w stolcu u 10-latki - jaka może być przyczyna?

Witam serdecznie. Mam następujący problem: u mojej 10-letniej córki parę razy przy oddawaniu stolca pojawiła sie krew. Są to stolce luźne, a także twarde. Wypróżnia się średnio raz na dzień. To trwa od jakiegoś czasu, lecz nie za każdym wypróżnieniem pojawia sie krew. Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Czasami nie trzeba iść do dietetyka, aby stwierdzić, że z naszym sposobem odżywiania, naszą dietą jest coś nie tak. Istnieją pewne widoczne objawy, które mogą wiele powiedzieć o naszym ciele i stanie zdrowia naszego organizmu. Dlatego należy zwracać uwagę między innymi na wygląd oraz konsystencję stolca, aby ocenić co się dzieje w naszym organizmie.

Obecność krwi w stolcu świadczy o krwawieniu z przewodu pokarmowego. Jeśli krew zauważamy na powierzchni kału, ale także na papierze toaletowym, jest to najprawdopodobniej oznaka krwawienia z końcowego odcinka jelita grubego. Krwawić mogą nie tylko łagodne polipy, ale również złośliwe zmiany oraz hemoroidy - czyli tzw. żylaki odbytu. Aby dokładnie zbadać przyczynę krwawienia, zalecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, który poprzez wywiad oraz odpowiednie badanie wyjaśni problem.

Bardzo często krwawienie mogą spowodować żylaki odbytu - jest to oznaka przeciążenia wątroby. Z kolei przeciążenie wątroby to skutek niewłaściwej diety, w której "królują": czekolada, ciastka, duża ilość cukru, kawa, śmietana, produkty mleczne oraz mączne. Postaraj się tak rozplanowywać posiłki, aby zmniejszyć ilość wymienionych produktów w diecie córki.

Pozdrawiam