Krew z odbytu, zgaga i pieczenie odbytu

Witam. od kilku dni podczas oddawania stolca na papierze po podtarciu mam krew jasną-normalną.Pół roku wcześnie też tak miałem.Nie odczuwam buli Często mam zgagę-RENI to załatwia.Kilka miesięcy wcześniej miałem częste swędzenie-pieczenie odbytu,wacik z jodyną smarowłem odbyt to mi pomagało na jakiś czas.Jestem mężczyzną wieku 64 lat.Moi przodkowie odeszli na nowotwory.Bardzo się boję proszę o pomc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, konieczna jest dalsza diagnostyka, przede wszystkim należy wykluczyć chorobę nowotworową odbytnicy i odbytu. Objawy mogą być też spowodowane hemoroidami bądź szczeliną odbytu. W pierwszej kolejności sugeruję zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien pokierować dalszą diagnostyką.