Krosta na napletku - co oznacza?

Witam, pojawiła mi się dziwna krosta na napletku http://imageshack.us/photo/my-images/849/snc00099.jpg/. Mam stan podgorączkowy i czuję się przeziębiony. Kilka dni wcześniej długo pracowałem w stresie. Mogłem także przeziębić się, ponieważ raz po zimnej nocy miałem powiększone węzły chłonne na szyi. Kąpałem się także w jeziorze i przez kilka godzina miałem na sobie mokre spodenki i majtki. Dzień lub dwa później sikałem w nocy nawet po 2-3 razy, a raz nad ranem przy oddawaniu moczu, po myciu czułem ból jak przy zapaleniu pęcherza. Nie wiem, czy było to na skutek podrażnienia podczas mycia, ale ból na szczęście już nie powrócił, chociaż mam takie lekko dziwne uczucie na końcu cewki. Dodam, iż choruję na nerki (IV stopień) i biorę sterydy, a rok temu kończyłem długą kurację antybiotykową na boreliozę. Ok. miesiąca temu jeden z antybiotyków został zastosowany przez nefrologa i OB spadło z ponad 60 na 33. Od dawna mam wysokie OB, prawdopodobnie przez nerki.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Zmiany skórne okolic intymnych na pewno nie są związane z przewlekłą chorobą nerek. W Pana opisie brakuje wielu istotnych informacji, między innymi kiedy pojawiła się krosta, w jakich okolicznościach, czy jest ona jedna czy może występują jej satelity, czy jest Pan aktywny seksualnie, czy doszło do kontaktu z przypadkową partnerką i wiele innych.

Przyznam, że tego typu zmiana najbardziej odpowiada zmianom zakaźnym. Ze względu na Pana chorobę podstawową i osłabienie odporności jest to tym bardziej prawdopodobne.
Niestety, bez możliwości dokładnego obejrzenia zmiany i jej dotknięcia w celu oceny kilku jej właściwości nie można ustalić właściwego rozpoznania.

W obecnej sytuacji powinien zgłosić się Pan do dermatologa. Pana choroba nerek powinna znacząco skrócić czas oczekiwania do specjalisty, do którego nie potrzebuje Pan skierowania. Specjalista po dokładnym Pana zbadaniu i zleceniu ewentualnych badań zaordynuje najwłaściwsze dla Pana leczenie.

Pozdrawiam