Krostki i zaczerwienienie na żołędziu

Witam Od 6 miesięcy mam na żołędziu czerwone małe krostki , występują również pod żąłędziem gdzie mają one kolor biały , ponadto skóra napletka jest zaczerwieniona. Nie wydziela się ropa itd. nie boli przy oddawaniu moczu , bardzo rzadko zaswędzi. Dermatolog przepisał mi maści które nie dały pożądanego efektu. Może powinienem zrobić wymaz z cewki moczowej ? jeśli tak to gdzie takie badanie można przeprowadzić ? Proszę o pomoc gdyż jest to dla mnie naprawdę ogromny problem. Z góry dziękuję

Witam, małe krostki na żołędzi to zapewne wirusowe zmiany - herpes urogenitalis (opryszczka urogenitalna). Pojawiają się i schodzą (tak jak tzw. zimno na wargach).
Białe krosty na obwodzie żołędzi przypominające łuski to tzw. papilla coronis, czyli grudki perliste prącia (łac. papillae coronis; ang. pearly penile papules). Nie jest to żadna choroba i nie można tym się zarazić. Jest to normalny twór skórny, Grudki perliste nie wymagają leczenia, Jeśli jednak ktoś ich u siebie nie akceptuje, może je usunąć laserowo lub za pomocą krioterapii. Rzadsze występowanie tych grudek u obrzezanych w dzieciństwie wynika z faktu, że nieprzykryte napletkiem ulegają procesowi tzw. keratynizacji i wykazują tendencje do zanikania. Pozdrawiam RH