Krostki na penisie

Witam, mam 15 lat i mam taki problem: na moim penisie (skórze) mam krostki, nie swędzą mnie i nie bolą. Wygląda to podobnie do pryszcza, mam je na górnej i bocznej części penisa. Kiedy je wyciskam pojawia się krew. Jak dobrze pamiętam mam je już od dzieciństwa. Zastanawiam się co to może być i jak je zwalczyć?

Witam! Biorąc pod uwagę tylko opis wydaje się, że opisywane zmiany mogą sugerować prosaki. Zmiany te nie są związane z chorobą i bardzo często występują na prąciu (głównie żołądź oraz napletek). Można powiedzieć, że mieszczą się w zakresie fizjologii. Jeśli nie dochodzi do rozwoju stanu zapalnego to nie ma powodu do niepokoju. Nie należy ich wyciskać, drapać ani wykonywać żadnych innych manipulacji mechanicznych, gdyż może to doprowadzić do rozwoju zapalenia oraz ewentualnych blizn. Jeśli stanowią dla Ciebie poważny problem estetyczny to można rozważać ich usunięcie za pomocą lasera CO2, chociaż nie wszyscy specjaliści podejmują się ich usuwania. Jednakże jeśli jesteś zdecydowany co do ich usuwania to proponuję porozmawiać o problemie z rodzicem i zgłosić się wspólnie do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologa zajmującego się zabiegami z użyciem lasera. Pozdrawiam serdecznie!