Krostki na twarzy u dziecka po wizycie na basenie

corka po basenie dostala krosty na twarzy ma czerwona buzie i bardzo ja swedzi prosze o rade czy powinnam isc do dermatologa ma 11 lat

Kontakt z wodą basenową sprzyja podrażnieniu i wysuszeniu skóry. W przypadku skór wrażliwych po kąpieli w basenie mogą wystąpić przedstawione przez Panią objawy. Proponuję zastosować preparaty nawilżająco-natłuszczające (np. Linoderm-omega balsam, Dexeryl, Cetaphil MD) klika razy dziennie praz 2-4 dni. Jeżeli objawy nie ustąpią konieczna będzie wizyta u dermatologa.