Krosty na łydce po ogoleniu

Mam problem dermatologiczny. Na skorze lydki po ogoleniu pojawilo sie swedzenie i po jakims czasie w tym miejscu pojawily sie wysepki wypelnione plynem. Po kazdorazowym zastosowaniu antybiotyku malaly, by za jakis czas przybrac poprzednie rozmiary i zajac coraz wieksza powierzchnie skory. Trwa to juz 10 miesiecy, diagnozy sa rozne a kolejne antybiotyki nie pomagaja. Obecnie wysepki, bo nie mozna tego nazwac krostami, pokrywaja juz prawie cala dlugosc piszczeli. Prosze o pomoc.

Witam. W tej sytuacji należy rozważyć wykonanie wymazu ze zmian - takie badanie umożliwi identyfikację bakterii powodujących zakażenie i wdrożenie celowanego leczenia.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.