Krótkie i grube palce u rąk

Mam krótkie i grube palce u rąk. Bardzo mi to przeszkadza i nie wiem czy da się coś zrobić. Proszę od poradę. 12-to letnia Ala.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam Kształt dłoni jest niezależny od innych czynników typu dieta, czy aktywność fizyczna, dlatego też dokonanie modyfikacji w tym zakresie nie jest możliwe. Nie znaczy to jednak, że nie ulegną one wysmukleniu. Organizm w tym wieku podlega zmianom i rośnie oraz dojrzewa w indywidualny sposób. Dlatego też bardzo możliwe, że za jakiś czas problem zniknie. Póki co proszę się tym nie przejmować.