Czego objawem są palce pałeczkowate?

mój syn ma od wieku dorastania palce pałeczkowate.....obecnie ma 35 lat! Właśnie przeczytałam ,ze może to być objawem wielu możliwych schorzeń... Gdzie powinien się zgłosić,żeby sprawdzić organizm ,czy coś mu dolega.......?! Proszę o pomoc .....jestem straszliwie zaniepokojona....

Lek. Michał Lenard

Palce pałeczkowate są często objawem niedotlenienia dystalnych części ciała. Może to być spowodowane m. in. chorobami krążenia. Jeżeli syn ma takie palce od okresu dojrzewania, a nie ma objawów choroby, to najpewniej nic mu nie dolega i taki po prostu ma kształt palców. Pozdrawiam!