Czy po prostu jestem osobą, która nie toleruje upałów?

Witam, podczas upałów strasznie boli mnie głowa, mam złe samopoczucie i zdarza mi się zasłabnąć. Lecz, podczas zimowych okresów roku sytuacja się odwraca. Czuje się świetnie, przy ujemnych temperaturach ubieram się bardzo lekko i od wielu lat nawet nie miałem mocniejszego kataru. Może to być objaw jakieś choroby, czy po prostu jestem osobą, która nie toleruje upałów?

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że wskazana byłaby dla Pani kontrolna konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który skieruje Panią na odpowiednią diagnostykę (jeśli uzna za taką potrzebę) celem rozwiania Pani obaw.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, omdlenia spowodowane są stanem niedotlenienia, mogą się przydarzyć podczas upałów każdemu, z powodu wysokiej temperatury, odwodnienia, spadku ciśnienia, jednak również mogą się zdarzyć z przyczyn związanych z chorobami przewlekłymi np. układu krążenia lub cukrzycą. Aby uzyskać więcej informaci na ten temat, sprawdzić czy jest to skutek jakiejś choroby potrzebny jest kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie