Czy jest możliwe, że jest to skutek narkozy i leków przeciwbólowych?

Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 31 lat. 3 lata temu miałam operację układu pokarmowego, później 2-krotnie byłam intubowana na OIOMie z powodu niewydolności oddechowej. Od tamtego momentu nie mam problemów związanych z odżywianiem, natomiast obserwuję u siebie pewną niezgrabność ruchową (trudności z koordynacją ruchów, potykanie się) oraz trudności w zapamiętywaniu nowych informacji i przypominaniu starych. Czy jest możliwe, że jest to skutek narkozy i leków przeciwbólowych? Kiedy to ustąpi?

Witam!
Proszę pani opisane przez panią objawy wynikają najprawdopodobniej z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego czyli w skrócie mózgu. Mogą one wynikać z przebytego być może niedotlenienia wynikającego z niewydolności oddechowej przebytej jak rozumiem trzy lata temu podczas pobytu w OIOM lub też podczas operacji. Wpływ znieczulenia ogólnego i leków przeciwbólowych jest dosyć krótki i nie należy tego wiązać z lekami użytymi podczas tych zabiegów, natomiast jeżeli pani wiąże to z tymi wydarzeniami sprzed trzech lat to musiało dojść do poważnego niedotlenienia albo jeżeli to pojawiło się niedawno to może to być objaw jakiejś innej choroby neurologicznej. Radziłbym wizytę u neurologa i wykonanie badania rezonansu magnetycznego OUN.
Pozdrawiam.