Jak pomóc koleżance uzależnionej od leków przeciwbólowych?

Witam! Z moją przyjaciółką Anią znam się od 9 lat, wiemy o sobie wszystko, jesteśmy jak siostry. Ania jest od około 3 lat uzależniona od leków! Szczególnie upodobała sobie leki przeciwbólowe! Bierze je w czasie okresu, bo ma bardzo bolesne miesiączki. Dwa razy  zatruła się lekami! Nieraz widziałam, jak brała jakieś tableteki, a później piła alkohol! Próbowałam już chyba wszystkiego, próbowałam namówić ją na terapię, wysłać do jakiegoś lekarza, nawet zabierałam jej te leki. Ona mówi zawsze, że coś ją boli i że musi wziąć tabletkę, i jej się wydaje, że wszystko jest OK, ale to nie jest normalne, kiedy ktoś w ciągu godziny połyka 4 IBUPROMY! Czasami dziennie potrafi zjeść 10 ibupromów. Ona nie widzi problemu, myśli, że wszytko jest OK. Powiedzcie, jak jej pomóc? Tylko nie mówcie, że mam z nią iść do lekarza, bo już próbowałam;/ W rodzicach ona nie ma wsparcia. Czekam na odpowiedź, z góry dzięki. Monika

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Nadużywanie leków przeciwbólowych wiąże się z istotnym ryzykiem uszkodzenia wątroby, przewodu pokarmowego, zaburzeń krzepliwości krwi oraz zatrucia. Stąd konieczna jest ocena lekarza internisty. Warto również poznać powody, dla których Pani koleżanka nadużywa leków - stąd wskazana jest wizyta w poradni leczenia uzależnień, gdzie znajoma uzyska fachową pomoc i wsparcie ze strony terapeutów oraz psychiatry. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy