Trądzik jako przyczyna depresji

Trądzik to zmora niejednego młodego człowieka. Niektórzy wstydzą się nawet wyjść z domu, kiedy widzą na swojej twarzy mnóstwo krost. Czy jednak trądzik może stać się przyczyną depresji?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, Wszystkie zażywane przez Panią leki zawierają tramadol, będący opioidem. Poza działaniem przeciwbólowym substancja ta działa rownież uspokajająco i nasennie, mogąc powodować uzależnienie. Powiększenie wątroby jest jednym z wielu działań nieporządanych stosowanych przez Panią leków, wchodzących też w niebezpieczne interakcje z alkholem. leki te nie powinny być przyjmowane bez potrzeby. Ich nagłe odstawienie może wiązać się wystąpienie zespołu odstawiennego, dlatego powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Powinna się Pani skontaktować z lekarzem rodzinnym, który w oparciu o szczegolowy wywiad zaproponuje Pani najlepsze leczenie. W grę wchodzi również leczenie psychiatryczne, ale proszę pamiętać, że konsekwencje nadużywania leków mogą być dużo poważniejsze.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam serdecznie Uzaleznienie od lekow podlega terapii, tak jak inne formy uzaleznienia. Kluczowymi elementami w terapii jakkolwiek sa: silna motywacja osoby uzaleznionej do wyzdrowienia i przygotowanie na powodzenia i porazki w trakcie procesu terapeutycznego, jak rowniez samoswiadomosc Pacjenta. Pozdrawiam serdecznie

Ilona Ciżewska specjalizuje się w różnych dziedzinach psychologii i psychoterapii, do których należą psychologia kliniczna, psychoterapia systemowa par i rodzin oraz psychoterapia poznawczo-behawioralna. W ramach jej usług mieści się leczenie indywidualne pacjentów oraz warsztaty. Jest właścicielką Centrum Psychologiczno-Psychoterapeutycznego Mind.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty