Zażywanie leków przeciwbólowych przez 23-letnią kobietę a możliwość uzależnienia

Czy kobieta w wieku 23 lat zażywająca 4 leków różnych typu IBUPROFEN NUROFEN THERAFLU GRIPEX i inne liki typu KLABAX CLINDAMYCIN FURAGINUM cARBO CABS ALE NAJCZĘŚCIEJ LEKI PRZECIWBÓLOWE W DOMU W TOREBCE PO DWA OPAKOWANIA WYŻEJ WYMIENIONYCH LEKOW JEST ONA LEKOMANEM I CZY MOZE POWODOWAĆ SKOKI NASTROJÓW NERWICE ITP?

Witam,
nie można na podstawie informacji online zdiagnozować uzależnienia. Do tego konieczna jest dokładna diagnoza. Oczywiście od leków przeciwbólowych można się uzależnić, co może się wiązać ze zmianami nastrojów. Proszę udać się do psychologa np. w poradni leczenia uzależnień lub poradni zdrowia psychicznego. Tam zespól ekspertów pomoże i w razie czego wdroży odpowiednią terapię.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Przede wszystkim warto zastanowić się nad przyczynami sięgania po taką ilość tabletek przeciwbólowych. Należy się dokładnie zdiagnozowac. Skoki nastrojów mogą mieć różne podłoże - związane z zaburzeniami emocjonalnymi, z uzależnieniem, ale także z bólem. Nie da się zdiagnozować uzależnienia na odległość. Dlatego pierwszym krokiem powinno być zbadanie ogólnego stanu zdrowia, a dopiero drugim lekarz psychiatra oraz wykwalifikowany psychoterapeuta.