Krwawienia po wypróżnianiu a uchyłki jelita

Panie Doktorze! Od 2 dni krwawię po wypróżnieniu, kiedyś stwierdzono u mnie uchyki jelita,czy mogą one być przyczyną w/w dolegliwości.Jakie leki mogę ew.dorażnie zastosować, w oczekiwaniu na wizytę u chirurga ? Z góry dziękuję i pozdrawiam Halina W-D.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - krwawienie najprawdopodobniej nie pochodzi z uchyłków. Doraźnie proponuję DIOSMINEX max - 3 x 1 tbl. Krwawienie ustąpi za 2-3 dni.Ale nie zwalnia to z kolonoskopii.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Witem. Krwawienia po wypróżnieniu świadczą raczej o problemie w odbycie lub odbytnicy. Mogą wynikać z różnych przyczyn. Nie podaje Pani dolegliwości, a to może świadczyć o problemie onkologicznym - konieczna pilna wizyta. Przy wywiadzie z krwawieniem - wizyta nie powinna być kolejkowoania - do pilnego przyjęcia .