Krwawienia z nosa, wypadanie włosów - czym to może być spowodowane?

Mam 20 lat. Od paru lat mam bardzo częste krwawienie z nosa. Byłam z tym u lekarza i wysłał mnie na zabieg, dzięki któremu miało to ustąpić, jednak tak się nie stało. Te krwawienia są coraz częstsze. Również wypadają mi w dużych ilościach włosy. Jesli ktoś nawet lekko mnie złapie czy otrę się o jakiś mebel, od razu powstaje siniak. Moje pytanie: czym to może być spowodowane?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Konsekwencje skrzywionej przegrody nosa

Skrzywiona przegroda nosowa to defekt, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie mogą być skutki zdrowotne skrzywionej przegrody.

Witam serdecznie!

Oprócz badania przez lekarza, należałoby na pewno przeprowadzić diagnostykę w kierunku ewentualnych zaburzeń krzepnięcia (ocena morfologii z rozmazem, czas krwawienia, czas krzepnięcia, INR). Krwawienia z nosa zdarzają się także przy problemach z wysokim ciśnieniem tętniczym. Oprócz tego pozostaje przyczyna laryngologiczna - anomalia naczyniowa.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty